TDK MLF2012DR33KT000
General Purpose Inductor, 0.33uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Upverter
Technical Drawing9 페이지7년 전
Datasheet11 페이지13년 전
IHS
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-46.02%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
41,814
Authorized Distributors
6
Inductance
330 nH
330 nH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
250 mA
250 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
400 mΩ
400 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
TAIYO YUDENLK2125R33K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.33uH 10% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 0.25A 0.4Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.33uH 10% 25MHz 35Q-Factor Ferrite 0.25A 0.4Ohm DCR 1206 T/R
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 0.33uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.33uH 10% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 0.25A 0.55Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.33uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 1608/0603
Ind Chip Shielded Multi-Layer 330nH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 500mA 0603 Paper T/R
설명
Multilayer Inductor, 330 nH, 0.4 ohm, 200 MHz, 250 mA, 0805 [2012 Metric], MLF Series
MLF Series 0805 0.33 uH ±10 % Tol. 250 mA Magnetic Shielded Multilayer Inductor
Chip Inductor, 330Nh, 250Ma, 10%, 270Mhz; Inductance:330Nh; Inductance Tolerance:± 10%; Dc Resistance Max:0.4Ohm; Dc Current Rating:250Ma; Q Factor:30; Self Resonant Frequency:270Mhz; Q Test Frequency:25Mhz; Core Material:Ferrite Rohs Compliant: Yes |Tdk MLF2012DR33KT000