TDK MHQ1005P82NJT000
General Purpose Inductor, 0.082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
데이터시트 및 문서
3개월간의 트렌드:
-1.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Inductance
82 nH
82 nH
82 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
160 mA
160 mA
160 mA
DC Resistance (DCR)
2.3 Ω
2.3 Ω
2.3 Ω
Test Frequency
100 MHz
250 MHz
250 MHz
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-02-07
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fixed Inductor 0402 82nH ±5% 200mA 1.6Ω 700MHz 8@100MHz
Inductor RF Chip Wirewound 82nH 5% 100MHz 20Q-Factor 130mA 2.24Ohm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 75nH 5% 100MHz 20Q-Factor 135mA 2.1Ohm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 82nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 150mA 1.2Ohm DCR 0402 Paper T/R
설명
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.082uH 5% 100MHz 22Q-Factor Ceramic 0.16A 2.3Ohm DCR 0402 T/R
100MHz 900MHz 160mA 22@250MHz 82nH 2.3¦¸ ¡À5% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 82NH 160MA 2.3 OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=82nH, L x W x T :
160mA 82nH 卤5% 2.3惟 0402 Inductors (SMD) ROHS