TDK FK26C0G2E822JN000
卤5% 250V 8.2nF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TDK
Datasheet22 페이지13년 전
IHS
대체 부품
Price @ 1000
Stock
17,191
Authorized Distributors
1
Capacitance
8.2 nF
8.2 nF
Dielectric
Mount
Case/Package
2214
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
Height
6 mm
6 mm
공급망
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
설명
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=8.2nF, LxWxT:5.5x6x3.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,c0G,250V,8.2Nf,±5%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK26C0G2E822JN000
Ceramic Capacitor, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0082uF, Through Hole Mount, 2214
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 250V 8200pF ±5% C0G NP0
Cap Ceramic 0.0082uF 250V C0G 5% Radial 5mm 125C