TDK FK22X7R1H335KN000
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 3.3uF, Through Hole Mount, 3016
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TDK
Datasheet22 페이지13년 전
IHS
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-28.69%
Stock
23,281
Authorized Distributors
2
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
Height
8 mm
8 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
설명
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=3.3μF, LxWxT:7.5x8x4mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,x7R,50V,3.3Μf,±10%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK22X7R1H335KN000
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 50V 3.3muF ±10% X7R