TDK FK18X7R2A472KN020
卤10% 100V 4.7nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+305%
Stock
29,759
Authorized Distributors
3
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
설명
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=4.7nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:2.5mm
Mlcc,x7R,100V,4.7Nf,±10%,2.5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK18X7R2A472KN020
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount, 1610