TDK FK18X7R2A102KN020
卤10% 100V 1nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet22 페이지13년 전
IHS
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-95.22%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
20,826
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
공급망
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
설명
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=1nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:2.5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Through Hole Mount, 1610
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Bulk