TDK FK14C0G2A152JN006
卤5% 100V 1.5nF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
데이터시트 및 문서
TDK
Datasheet22 페이지13년 전
IHS
대체 부품
Price @ 1000
Stock
20,926
Authorized Distributors
2
Capacitance
1.5 nF
1.5 nF
Dielectric
Mount
Case/Package
1810
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
공급망
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
설명
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=1.5nF, LxWxT:4.5x5.5x2.5mm, Lead pitch:2.5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0015uF, Through Hole Mount, 1810
CAP CER 1500PF 100V C0G RADIAL