TDK C3225X7R2A105M200AA
C Series 1210 1 uF 100 V ±20 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
IHS
Datasheet34 페이지4년 전
TDK
Newark
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+103%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
Stock
32,917
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
1210
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
2 mm
2 mm
2 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
100V 1uF X7R 卤20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF 100Volts X7R 20%
1210 1 uF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
C Series 1210 1 uF 50 V ±20 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 1uF X7R 卤20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12105C105MAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 1210
설명
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 1210
TDK - C3225X7R2A105M200AA - CERAMIC CAPACITOR, 1UF, 100V, X7R, 20%, 1210
Cap Ceramic 1uF 100V X7R 20% Pad SMD 1210 125C T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:3.2x2.5x2mm
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 1000000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.00 ± 0.20
CERAMIC CAPACITOR, 1UF, 100V, X7R, 20%,; CERAMIC CAPACITOR, 1UF, 100V, X7R, 20%, 1210; Capacitance: 1µF; Voltage Rating: 100V; Ceramic Capacitor Case: 1210 ^3225 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characterist
Ceramic Capacitor, 1Uf, 100V, X7R, 20%, 1210, Full Reel; Capacitance:1Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:C Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Tdk C3225X7R2A105M200AA.