TDK C3216X7T2E224K160AA
C Series 1206 0.22 uF 250 V ±10 % Tolerance X7T SMT Multilayer Ceramic Capacitor
IHS
Datasheet34 페이지4년 전
TDK
Newark
TME
ODG (Origin Data Global)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-21.68%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
Stock
88,016
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
X7T
X7T
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Cap Ceramic 0.22uF 250V X7T 10% Pad SMD 1206 Soft Termination 125C Automotive T/R
CGA Series 1206 250 V 0.22 uF ±10% Toelrance X7T Multilayer Ceramic Capacitor
450V 220nF X7T 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.22uF 4V X7T 10% Pad SMD 0402 125C Automotive T/R
설명
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; TDK; C3216X7T2E224K160AA; 220 nF; 1206; 250 V; 250 V
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.22μF, LxWxT:3.2x1.6x1.6mm
Cap Ceramic 0.22uF 250V X7T 10% Pad SMD 1206 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7T, -33/+22% TC, 0.22uF, Surface Mount, 1206
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 250, CAP VALUE: 220000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 1.60 ± 0.20
CAP, 0.22µF, 250V, 10%, X7T, 1206; Capacitance: 0.22µF; Voltage Rating: 250V; Ceramic Capacitor Case: 1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric C; Available until stocks are exhausted Alternative available