TDK C2012X7R1H105M125AB
50V 1uF X7R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
IHS
Datasheet57 페이지3년 전
TDK
Newark
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+56.88%
Authorized Distributors
5
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
35V 1uF X7R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 1uF 50V X7R 20% Pad SMD 0805 Soft Termination 125C Automotive T/R
0805 1 uF 16 V ±20% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 16V 1muF ±20% X7R
TAIYO YUDENGMK212B7105KG-T
35V 1uF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
C Series 0805 1 uF 50 V ±20% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 1uF 50V X7R 20% Pad SMD 0805 125°C T/R
CAPACITOR CERAMIC, 1UF, 50V, X7R, 20%, 0805, FULL REEL
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:2x1.25x1.25mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 1000000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 1.25 ± 0.20