TDK C1608X6S1A475M080AC
10V 4.7uF X6S 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet57 페이지3년 전
TDK
Future Electronics
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
Dielectric
X6S
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
800 µm
800 µm
공급망
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Cap, Mlcc, 4.7Uf, X6S, 16V, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM188C81C475ME11D
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=4.7μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Samsung Electro-MechanicsCL10X475KQ8NNNC
6.3V 4.7uF X6S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 uF, 4 V, ± 20%, X6S, 0603 [1608 Metric]
16V 4.7uF X6S ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
C Series 0603 4.7 uF 10 V ±20 % Tolerance X6S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X6S, 22% TC, 4.7uF, Surface Mount, 0603
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 4700000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
Cap Ceramic 4.7uF 10V X6S 20% Pad SMD 0603 105C Low ESR T/R
Capacitor Ceramic, 4.7Uf, 10V, X6S, 20%, 0603; Capacitance:4.7Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X6S; Product Range:C Series; Product Length:1.6Mm Rohs Compliant: Yes |Tdk C1608X6S1A475M080AC