TDK C1005X7R1H331K050BA
Multilayer Ceramic Capacitor, 330 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0402 [1005 Metric]
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet57 페이지3년 전
Upverter
TDK
Newark
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
SnapEDA
풋프린트
대체 부품
Price @ 1000
Stock
48,323
Authorized Distributors
1
Capacitance
330 pF
330 pF
330 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
500 µm
500 µm
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
50V 330pF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105B7331KV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 50V, 330 pF, ± 10 %, 0402, X7R, RoHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B331KB5NNND
0402 330 pF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
설명
50V 330pF X7R 卤10% Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00033uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 330pF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125C Low ESR T/R
CAPACITOR CERAMIC, 330PF, 50V, X7R, 10%, 0402
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=330pF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 330, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CERAMIC CAPACITOR, 330PF, 50V, X7R, 10%,; CERAMIC CAPACITOR, 330PF, 50V, X7R, 10%, 0402; Capacitance: 330pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 ^1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: C Series; MSL: -; No. of Pins: 2