TDK C1005X7R1C224K050BC
16V 220nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TME
Datasheet57 페이지3년 전
Datasheet19 페이지3년 전
Datasheet34 페이지4년 전
TDK
Newark
element14 APAC
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-16.49%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
3D다운로드
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
500 µm
500 µm
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
TAIYO YUDENEMK105B7224KV-FR
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.22uF 16V X7R +/-10% 0402 Gen Purp
Samsung Electro-MechanicsCL05B224KO5NNNC
TAIYO YUDENJMK105B7224KV-F
0402 0.22 uF 6.3 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
10V 220nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
Cap Ceramic 0.22uF 16V X7R 10% Pad SMD 0402 125°C Low ESR T/R / CAP CER 0.22UF 16V X7R 0402
C Series 0402 0.22 uF 16 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 0402
CERAMIC CAPACITOR, 0.22UF, 16V, X7R, 0402, FULL REEL
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.22μF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
CAPACITOR, MLCC, X7R, 0.22UF, 16V, 0402
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 16, CAP VALUE: 220000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CERAMIC CAPACITOR, 0.22UF, 16V, X7R, 040