TDK C1005X6S1A474K050BC
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT: 1x0.5x0.5mm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TME
Datasheet57 페이지3년 전
TDK
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+81.98%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
6.3V 470nF X6S ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.47uF 4.0volts X6S 10% T=0.5mm
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 10 V, ± 10%, X6S, 0402 [1005 Metric]
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.47uF 4.0volts X6S 20% T=0.5mm
Cap Ceramic 0.47uF 25V X6S 10% Pad SMD 0603 105°C T/R
Cap Ceramic 0.47uF 35V X6S 10% Pad SMD 0603 105C T/R
설명
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.47uF 10V X6S 10% SMD 0402 105°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 470000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
Cap Ceramic 0.47uF 10V X6S 10% Pad SMD 0402 105C Low ESR T/R
CAP, MLCC, 0.47UF, 10VDC, X6S, 0402; Capacitance:0.47µF; Voltage(DC):10V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X6S; Product Range:C Series; Qualification:-RoHS Compliant: Yes