TDK C1005X5R0J225M050BC
6.3V 2.2uF X5R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet57 페이지3년 전
Datasheet3 페이지16년 전
ODG (Origin Data Global)
Newark
element14
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-5.25%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X5R
X5R
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-10-13
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2013-03-29
LTD Date2013-06-28
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
0402 2.2 uF 6.3 V ±20% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0402C225M9PACTU
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402 / 2.2 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)