TDK B57238S150M
INRUSH CURRENT LIMITING THERMISTOR NTC Thermistor, 15ohm, Through Hole Mount
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet0 페이지0년 전
Datasheet15 페이지17년 전
Future Electronics
Newark
Farnell
DigiKey
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Epcos 15Ohms 3100mW NTC Thermistor; 90s; 15 (Dia.) x 7mm
Thermistor PTC B5986 series 15Ohm 25% 2-Pin Cardboard Strip
NTC Thermistor, 15ohm, Through Hole Mount
VishaySL1215003
ICL 15R 20% 3A 12MM
VishaySL1215004
NTC Thermistor, 40J, 15ohm, Through Hole Mount
설명
Thermistor NTC 15 Ohm 20% 2-Pin Radial 3165K Bulk Automotive
B57238 Series 15 Ohms 20% 4.4Amps 3165k NTC Thermistor
Thermistor, ICL NTC, 15 Ohm, 16 mm, 4.4 A, B57238S0
THERMISTOR, NTC, 15R, 4.4A; Thermistor Type:NTC; Resistance:15ohm; Thermistor Tolerance:-20% to 20%; Beta Value (K):3165K; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; Current Max:4.4A; Lead Length:32mm; Lead Spacing:7.5mm; Operating Temperature Max:170°C; Operating Voltage:265V; Package / Case:Radial; Power Dissipation Ptot Max:3.9W; Resistance Tolerance:± 20%; Series:B57238; Temperature Upper Limit Beta Value:100°C