Vishay SL1215004
NTC Thermistor, 40J, 15ohm, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Vishay
Datasheet4 페이지7년 전
Newark
element14
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2025-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
NTC Thermistor, 15ohm, Through Hole Mount
Thermistor NTC 15Ohm 10% 2-Pin Radial Bulk
Epcos 15Ohms 3100mW NTC Thermistor; 90s; 15 (Dia.) x 7mm
설명
Vishay ICL 15R 15% 4A 13MM
NTC THERMISTOR
Ntc Thermistor; Rango De Producto:Serie Sl12; Disc Size:12Mm; Zero Power Resistance At 25°C:15Ohm; Approvals:Ul; Maximum Energy Rating At 25°C:40J; Maximum Steady State Current At 25°C:4A; Constante De Disipación:13.9Mw/°C |Ametherm SL12 15004
NTC Thermistor; Thermistor Type:NTC; Res; NTC Thermistor; Thermistor Type:NTC; Resistance:15ohm; Thermistor Tolerance:-15% to +15%; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Dissipation Constant:13.9mW/°C; Leaded Process Compatible:Yes; Mounting Type:Through Hole