TDK B32923C3334M
Film Cap Mkp X2 0.33 F 20% 305Vac Ls 21.5Mm Rohs Compliant: Yes
데이터시트
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Factory Futures
Datasheet18 페이지17년 전
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
관련 부품
Film Capacitor, Polypropylene, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM, 0.33UF, 305V, 20%, RADIAL
Yageo GroupR46KI333000M1M
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KI3330DQN1M
설명
Capacitor, 0.33, 305, +/-20, Radial Leaded, 1 @ 1 kHz, 100000, -55 C, +125 C
FILM CAPACITOR Radial film capacitor 20% 330nF 300V
CAPACITOR, CLASS X2, 330NF; Capacitance:0.33µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:305V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:22.5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +110°C; SVHC:Dibutyl phthalate (DBP) (20-Jun-2011); Capacitor Application:Safety / Suppression; Capacitor Mounting:Through Hole; Climatic Category:40/100/21; External Depth:16mm; External Length / Height:28.5mm; External Width:41.5mm; Flammability Rating:UL94V-0; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:110°C; Operating Temperature Min:-40°C; Suppression Class:X2; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Voltage Rating V AC:305V