TAIYO YUDEN SMK316B7102MFHT
Cap Ceramic 0.001uF 630V X7R 20% Pad SMD 1206 125C Low ESR Automotive T/R
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
Master Electronics
Taiyo Yuden SCT
Future Electronics
대체 부품
Price @ 1000
Stock
2,282
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.15 mm
1.15 mm
1.15 mm
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
630V 1nF X7R 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupC1206C102M5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupC1206C102M1RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 1000pF X7R 1206 20%
KYOCERA AVX12065C102MAT2A
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 20% SMD 1206 125°C Paper T/R
2kV 1nF X7R ±20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
CAP, MLCC, 1206/3216, 630V, X7R, 1000 pF± 20 %, T&R, Q200
Medium-High Voltage MLCC for Automotive (BODY & CHASSIS, INFOTAINMENT) Applications, 630V, 1000 pF, ± 20 %, 1206, X7R, RoHS
Taiyo Yuden SCT
Cap, Aec-Q200, 1000Pf, 630V, Mlcc, 1206; Capacitance:1000Pf; Voltage(Dc):630V; Capacitor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:M Series; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden SMK316B7102MFHT