Sullins PBC36SAAN
Conn Unshrouded Header HDR 36 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet1 페이지8년 전
Factory Futures
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+161%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Gender
Male
Male
Pitch
2.54 mm
2.54 mm
2.54 mm
Number of Positions
36
Number of Rows
1
Mount
Through Hole
Through Hole
Contact Plating
Gold
Tin
Tin
공급망
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2011-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 36 Contacts, Through Hole, TSW Series
Conn Unshrouded Header HDR 36 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole KK Bag
Pin Header, Signal, 2.54 mm, 1 Rows, 36 Contacts, Through Hole Straight, KK 42375 Series
TSW - Samtec 2.54mm Right Angle Through Hole Header 2.29mm Solder Tail (08) - Fast Stock(mc)
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 36 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
설명
Male, 36 C, Straight, .100CC; 5.84mm Head/3.05mm Tail, Gold; PBT Phos Bronze, 125 C
36pin 2.54mm 1 Breakaway,Header,Push-Pull 3A 250nm 91.44mm*2.54mm*2.54mm
PBC Series Single Row 36 Position 2.54 mm Straight Breakaway Header
Board Connector, 36 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator