Stackpole Electronics RMCF0402FT16K9
Res Thick Film 0402 16.9K Ohm 1% 0.063W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
3개월간의 트렌드:
-26.66%
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
Resistance
16.9 kΩ
16.9 kΩ
16.9 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC0402FR-0716K9L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 16.9kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F18K
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 18kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-0716KL
Res Thick Film 0402 16K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-0718KL
Res Thick Film 0402 18K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F16K
설명
RMCF FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 16.9kOhm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 16900ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
THICK FILM RES 0402 16.9K OHMS 1 %