Eaton MS3112E22-55PZ
MIL Series Connector, 55 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet76 페이지6년 전
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+88.89%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
108
Authorized Distributors
1
Gender
Male
Male
Number of Positions
55
Mount
Panel
Box, Flanges, Panel
Box, Flanges, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
7.5 A
Introduction Date2019-08-12
관련 부품
Circular Connector, Mil-C-26482G Series I, Plug, 55, Pin, Solder, Panel Mount
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02E-20-41S(025)
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
ITT / CannonKPT02E20-41SW
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 41 POS Solder ST Box Mount 41 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT03A-20-41P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 41 POS Solder ST Jam Nut 41 Terminal 1 Port
설명
Conn Circular PIN 55 POS Solder ST Flange Mount 55 Terminal 1 Port