Eaton MS3111F20-41S
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet76 페이지6년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+300%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
8
Authorized Distributors
2
Gender
Female
Female
Number of Positions
41
Mount
Cable
Cable
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
7.5 A
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2019-08-12
관련 부품
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Plug
Amphenol IndustrialPT05A-20-41S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 41 POS Solder ST Box Mount 41 Terminal 1 Port
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 41 POS Solder ST Box Mount 41 Terminal 1 Port
MIL Series Connector, 32 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT01P-20-41P(152)
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 41 POS Solder ST Cable Mount 41 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT06A-18-32S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 32 POS Solder ST Cable Mount 32 Terminal 1 Port
설명
Conn Circular SKT 41 POS Solder ST Cable Mount 41 Terminal 1 Port