Sensata /Crydom EZ240A12R
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 240Vac/12A , 90-140Vac In, RN
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet5 페이지8년 전
Electro Sonic
Sensata /Crydom
TME
Sager Electronics
공급망
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date1996-04-09
관련 부품
Sensata /CrydomEZ240D12
Solid state relay, 280 VAC, zero voltage switching, 3-15 VDC, 12 A, PCB mounting, EZ240D12
Sensata /CrydomEZ240A12
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 240Vac/12A , 90-140Vac In, ZC
Sensata /CrydomDR24D12
SOLID STATE RELAY SCREW DIN RAIL, PANELMOUNT, ZERO CROSSING, 12 A RMS, 32 V DC
Schneider Electric70S2-04-C-12-N
Relay; SSR; Zero-Switching; SPST-NO; Cur-Rtg 12A; Ctrl-V 3-30DC; Vol-Rtg 24-280AC
Schneider Electric70S2-04-C-12-S
Schneider Electric70S2-05-C-12-S
SPST-NO Solid State Relay Screw Panel Mount, Zero Crossing Triac, 12 A, 30 V dc
설명
Relay SSR 10mA 140V AC-IN 12A 280V AC-OUT 4-Pin
Ic, normally-Closed Panel-Mount Solid-State Relay,1-Channel, m:Hl057Hd4.5 |Sensata/crydom EZ240A12R
Compact design for low-profile applications; Ratings from 5A to 18A @ 600 VAC - SCR output for heavy industrial loads - AC or DC control - 1/4" fast-on terminals for easy installation