Sensata /Crydom EZ240A12
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 240Vac/12A , 90-140Vac In, ZC
데이터시트 및 문서
TME
Datasheet5 페이지5년 전
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Sager Electronics
공급망
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date1996-04-09
관련 부품
Sensata /CrydomEZ240D12
EZ Series 12 A 280 V DC Control SCR Output Solid State Relay Panel Mount
SensataEZ240A12S
SensataEZE240D12S
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 240Vac/12A , 15-32Vdc In, ZC
Schneider Electric70S2-04-C-12-N
Relay; SSR; Zero-Switching; SPST-NO; Cur-Rtg 12A; Ctrl-V 3-30DC; Vol-Rtg 24-280AC
Schneider Electric70S2-04-C-12-S
Schneider Electric70S2-05-C-12-S
SPST-NO Solid State Relay Screw Panel Mount, Zero Crossing Triac, 12 A, 30 V dc
설명
RELAY, SOLID STATE, 24-280 V (RMS) @ 47 TO 63 HZ, SPST-NO, 600 VPEAK, -40 C
Relay SSR 10mA 140V AC-IN 12A 280V AC-OUT 4-Pin
Ic, normally-Closed Panel-Mount Solid-State Relay,1-Channel, m:Hl057Hd4.5 |Sensata/crydom EZ240A12
Description Solid State Panel Mount Relay Control Voltage Range:90Vrms to 140Vrms Operating Voltage Range:24Vrms to 280Vrms Load Current:12A Isolation Voltage:4000Vrms Control Voltage Type:AC Relay Terminals:Quick Connect