Samtec ZF5S-40-01-T-WT-K-TR
FFC & FPC Connectors Zero Insertion Force Connector for FFC, 0.50 mm (.0197) Pitch
Production
데이터시트 및 문서
Samtec
Datasheet1 페이지8년 전
Technical Drawing5 페이지10년 전
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+5.77%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
7,974
Authorized Distributors
6
Number of Circuits
Current Rating
1.4 A
1.4 A
Cable Length
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
관련 부품
Connector, Ffc/fpc, 6Pos, 1Row, 0.5Mm; Pitch Spacing:0.5Mm; No. Of Contacts:6Con
TE Connectivity4-1734592-0
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 40 Contacts, Receptacle, Surface Mount Straight, Bottom
Rotary Backlock Connector (0.5-mm pitch, Dual Contact) | CONN FPC 12POS 0.50MM R/A
TE Connectivity1734592-8
TE Connectivity 1734592-8 FFC&FPC Connector Female Unshrouded 0.5mm Pitch
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 0.5mm Solder ST SMD Easy-On™ Embossed T/R
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 45 Contacts, Receptacle, XF2M, Surface Mount, Top, Bottom
설명
500¦Ìm 40pin 2.1mm FFC 1.8A SMD,P=0.5mm, 25.65mm*5.67mm
Conn FFC Connector SKT 40 POS 0.5mm Solder RA SMD T/R
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A
SAMTEC, INC ZF5S-40-01-T-WT-K-TR
Drawer Type -55鈩儈+105鈩 40P Bottom Contact Horizontal attachment 0.5mm SMD,P=0.5mm,Surface Mount锛孯ight Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS