Samtec ZF1-10-02-T-WT-TR
FFC / FPC Board Connector, R/A, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, ZF1, Surface Mount, Top
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet1 페이지8년 전
Samtec
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-23.07%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
37,006
Authorized Distributors
6
Number of Circuits
Current Rating
1.9 A
1.9 A
Cable Length
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
관련 부품
TE Connectivity487951-6
Conn FPC Connector SKT 6 POS 1mm Solder RA SMD Reel
Conn FPC Connector SKT 40 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T/R
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 8 Contacts, Receptacle, Easy-On 52271 Series, Surface Mount
4 Position FPC Connector Contacts, Bottom 0.039 (1.00mm) Surface Mount, Right Angle
Amphenol Communications SolutionsSFW4R-1STE1LF
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 4 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount, Bottom
Amphenol Communications SolutionsSFW4R-2STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 4 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
설명
"1.00 mm Zero Insertion Force Flat Flexible Cable Socket Strip"
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder RA SMD T/R