Rubycon 6.3ZLH1800MEFC10X16
1800uF 6.3V ±20% 1.76A@100kHz Plugin, D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
element14 APAC
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-10.57%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
4,712
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
1.8 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
49 mΩ
49 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
8000 hours
Ripple Current
1.056 A
1.79 A
1.79 A
Height - Seated (Max)
17.5006 mm
16.002 mm
16.002 mm
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicEEU-FR0J182B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 6.3V 1800muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKYB6R3ELL182MJ16S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 6.3V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 1400mA 8000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
PanasonicEEUFR0J182
United Chemi-ConEKY-6R3ELL182MK15S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 6.3V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1450mA 8000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUHE0J182MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 6.3V 1800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
설명
Cap Aluminum Lytic 1800uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1760mA 10000h 105C Bulk
Aluminium Electrolytic Capacitor, Zlh Series, 1800 - F, - 20%, 6.3 V, 10 Mm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Rubycon 6.3ZLH1800MEFC10X16
CAP, 1800µF, 6.3V, 20%; Capacitance: 1800µF; Voltage Rating: 6.3V; Product Range: ZLH Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diame; Available until stocks are exhausted Alternative available