Rubycon 200KXW470MEFC18X40
470uF 200V ±20% 1.27A@120Hz Plugin, D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
element14 APAC
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
대체 부품
Price @ 1000
Stock
388
Authorized Distributors
4
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.27 A
1.27 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
42.0116 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2013-01-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-12-31
LTD Date2024-12-31
관련 부품
NichiconUPZ2D471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPZ 200V 470muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKMH251VNN471MQ40T
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20% (25.4 X 40mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1570mA 2000h 105°C
PanasonicECA-2CM471
Cap Aluminum 470uF 160V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 1440mA 2000h 85°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGG 250V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
United Chemi-ConEKMQ251VSN471MQ30S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 250V 470muF 卤20% 1.000Dia 25.40mm
United Chemi-ConEKMH251VNN471MR30T
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1570mA 2000h 105°C
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20%( 18 X 40mm) Radial 7.5mm 1270mA 2000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 200V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Kxw; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:200V; Diámetro:18Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:40Mm |Rubycon 200KXW470MEFC18X40