Rubycon 10ZLS1800MEFC10X20
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Farnell
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
5,385
Authorized Distributors
5
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
1.8 mF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
20 mΩ
20 mΩ
Life (Hours)
6000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.176 A
2.18 A
2.18 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Introduction Date2020-12-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 1800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUPJ1A182MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 1800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUPJ1A182MHD1TO
PanasonicEEUFR1A182
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 10V 1800muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-FC1A182
Cap Aluminum 1800uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
설명
1.8mF 10V ¡À20% 5mm 6000h@ 105¡ãC 1.176A@ 120Hz,1.96A@ 100 kHz ,D10xL20mm 10mm*20mm*22mm
Electrolytic Capacitor, Zls Series, 1800 F, 20%, 10 V, 10 Mm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Rubycon 10ZLS1800MEFC10X20
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL
Radial Can ZLS 10V 1800muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
CAP, 1800µF, 10V, 20%; Capacitance: 1800µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: ZLS Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diamete; Available until stocks are exhausted Alternative available