Rubycon 10TWL100MEFC6.3X11
TWL Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 100muF 10V
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+104%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
5,363
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
150 mA
125 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2016-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL TH
CAPACITOR ALUM ELECT, 100UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance:100µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:6.3mm; Height:11mm; Lead Spacing:2.5mm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Operating Temperature Max:85°C; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes