Rubycon 10SWZ47MR25
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount,...
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Master Electronics
Datasheet2 페이지10년 전
element14 APAC
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 mΩ
40 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.8 A
1.6 A
Height - Seated (Max)
1.905 mm
2.1082 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-09-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Cap Aluminum Organic 47uF 12.5VDC 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.025 Ohm 3200mA 2000h 125C T/R
PanasonicEEF-CD0K470R
Cap Aluminum 47uF 8V 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 0.025 Ohm 1800mA 1000h 105°C Embossed T/R
Rubycon8SXB47M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 8V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2917
Cap Aluminum Polymer 47uF 6.3VDC 20%( 7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 0.025 Ohm 3.3A 2000h 125C T/R
Cap Aluminum Polymer 47uF 6.3VDC 20%( 7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 0.028 Ohm 3.1A 2000h 125C T/R
Panasonic20TQC47MYFT
Panasonic 20TQC47MYFT - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2917
10V 47uF Polymer ±20% 25mΩ 1.8A@100kHz Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Cap 47 F 10V 20% 2917 Rohs Compliant: Yes |Rubycon 10SWZ47MR25
CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
CAP, 47µF, 10V, 20%, 2917; Capacitance: 47µF; Voltage Rating: 10V; AE Capacitor Case: 2917 [7343 Metric]; Product Range: SWZ Series; ESR: 0.025ohm; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 105°C; Operating Temperature Min: -55°C; O