ROHM MCR18EZPF4992
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 49900ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet9 페이지5년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
23,789
Authorized Distributors
0
Resistance
49.9 kΩ
49.9 kΩ
49.9 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
설명
RES RESIN BASED 1206 49.9K OHM 1/4W 1% SMD