ROHM ESR03EZPF75R0
Res Thick Film 0603 75 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지5년 전
Newark
Future Electronics
HQonline
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.24%
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
PanasonicERJ-3EKF75R0V
Resistor Thick Film 0603 75 Ohm 1% 1/10W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-3GEYJ750V
Res Thick Film 0603 75 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
100mW Thick Film Resistors 100V ±1% ±100ppm/℃ 75Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJPA3F75R0V
Res Thick Film 0603 75 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-0775RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 75Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 75 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
설명
250mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 75Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ESR Series 0603 5 Ohm ±1 % 0.25 W ±200 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
ESR FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 75Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.000075ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES SMD 75 OHM 1% 1/4W 0603 / 75 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SMD Resistor 0603 75Ω ±1% 250mW ±100ppm/℃