ROHM ESR03EZPF56R0
Res Thick Film 0603 56 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
데이터시트 및 문서
3개월간의 트렌드:
+31.23%
Stock
90,405
Resistance
56 Ω
56 Ω
56 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
PanasonicERJ-3EKF56R0V
Res Thick Film 0603 56 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-3GEYJ560V
Resistor Thick Film 0603 56 Ohm 5% 1/10W 200ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJPA3F56R0V
Res Thick Film 0603 56 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-0756RL
Res Thick Film 0603 56 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 56Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603JR-0756RL
Res Thick Film 0603 56 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
설명
Res, 56R, 1%, 0.25W, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Rohm ESR03EZPF56R0
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.000056ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES ANTI-SURGE 0603 56 OHM 1/4W 1% SMD
Thick Film Resistors - SMD 0603 56ohm 1% Anti Surge AEC-Q200