ROHM BR24G16F-3AGTE2
EEPROM Serial-I2C 16K-bit 2K x 8 1.8V/2.5V/3.3V/5V 8-Pin SOP T/R
EOL
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet36 페이지6년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
91,236
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
8
Density
16 kb
16 kb
Access Time
450 ns
900 ns
900 ns
Frequency
1 MHz
400 kHz
400 kHz
Interface
Serial
Serial
Min Supply Voltage
1.7 V
1.6 V
1.6 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
공급망
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.32.00.51
Introduction Date2012-02-13
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2027-03-31
LTD Date2028-03-31
관련 부품
16Kb £¨2K x 8£© 2Kx8 1.7V EEPROM,Non-Volatile 5.5V 1MHz 550ns I2C 100Year SOIC-8 , 1.48mm
EEPROM Serial-I2C 16K-bit 2K x 8 1.8V/2.5V/3.3V/5V Automotive AEC-Q100 8-Pin SOIC N Tube
EEPROM Serial-I2C 16K-bit 2K x 8 1.8V/2.5V/3.3V/5V 8-Pin SOIC N T/R Automotive AEC-Q100
EEPROM Serial-I2C 16K-bit 2K x 8 1.8V/2.5V/3.3V/5V 8-Pin SOIC N T/R
EEPROM Serial-I2C 16K-bit 2K x 8 1.8V/2.5V/3.3V/5V 8-Pin SOP-J T/R
CAT25160 Series 16 Kbit (2K x 8) 5.5 V SPI Serial CMOS EEPROM - SOIC-8
설명
16Kb £¨2K x 8£© 2Kx8 1.6V EEPROM,Non-Volatile 5.5V 1MHz I2C 40Year SOP-8
Surface Mount BR24G16 Tape & Reel (TR) CMOS ic memory 1MHz 450ns 4.4mm 16kb
EEPROM, 2KX8, Serial, CMOS, PDSO8
EEPROM I2C BUS(2-Wre) 16K SOP8 EEPROM
IC EEPROM 16KBIT I2C 1MHZ 8SOP