Renesas 71V65603S100PFG
Synchronous Active GULL WING 3-STATE (Memory Format) Memory 70C 3.465V 9Mb 250mA
Production
가격 및 재고
문서
Integrated Device Technology
Datasheet27 페이지4년 전
Datasheet27 페이지11년 전
Datasheet26 페이지18년 전
SHENGYU ELECTRONICS
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 모델
모델 정보
출처:Renesas
출시 날짜Aug 14, 2025
IPC 규격 준수IPC-7351B
스타일 가이드 개정판버전 1.0 - Nov 1, 2024
데이터시트 출처버전 - Nov 12, 2021
검증
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-100%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
73,293
Authorized Distributors
3
Case/Package
TQFP
TQFP
Number of Pins
100
Memory Type
SRAM
SRAM
Density
9 Mb
9 Mb
Address Bus Width
18 b
18 b
Access Time
5 ns
5 ns
Frequency
100 MHz
100 MHz
Interface
Parallel
Parallel
Min Supply Voltage
3.135 V
3.135 V
Max Supply Voltage
3.465 V
3.465 V
공급망
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8540000000
Introduction Date2000-11-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
IDT71V Series 9-Mbit (256 K x 36) 3.135 to 3.465 V 7.5 ns Static RAM - TQFP-100
SRAM Chip Sync Single 3.3V 9M-bit 256K x 36 8ns 100-Pin TQFP Tray