Diodes Inc. 1.5KE24A-T
Tvs Diode, Unidir, 20.5V, Do-201 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. 1.5KE24A-T
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
Datasheet8 페이지9년 전
ODG (Origin Data Global)
Diodes Inc SCT
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
대체 부품
Price @ 1000
Stock
37,183
Authorized Distributors
5
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
24 V
27 V
27 V
Clamping Voltage
33.2 V
37.5 V
37.5 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
45 A
40.5 A
40.5 A
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1999-01-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Diode TVS Single Uni-Dir 20.5V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
LittelfuseTPSMC24A
TPSMC Series - Surface Mount, 1500W TVS Diode-AEC-Q101 Qualified, 20.5V, 33.2V, DO-214AB, RoHS
BournsSMCJ18A
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 18V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMCJ20A
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 20V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 18.8V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Littelfuse1.5SMC24A
1.5SMC Series - 1500W Surface Mount Transient Voltage Supressors, 20.5V, DO-214AB, RoHS
설명
TVS DIODE, UNIDIR, 20.5V, DO-201; Available until stocks are exhausted
Diode TVS Single Uni-Dir 20.5V 1.5KW 2-Pin DO-201 T/R
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 20.5V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO201
1500W Transient Voltage Suppressor, 5µA, 20.5V