Ralec RTT035602FTP
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 56kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet11 페이지2년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
3,962
Authorized Distributors
0
Resistance
56 kΩ
56 kΩ
56 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 56000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
56000¦¸ ¡À1% 1/10W 0603