Ralec RTT03513JTP
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 51kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
Axis Part LimitedRTT03513JTP1001
2d
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet11 페이지2년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
100
Authorized Distributors
0
Resistance
51 kΩ
51 kΩ
51 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 51000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603