Panduit PNF14-10R-M
Ring Terminal 16 14 AWG 10 stud size funnel entry nylon insulated bulk package.
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet1 페이지0년 전
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-99.44%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
2,157
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Pitch
Number of Positions
Number of Rows
Mount
Free Hanging
Free Hanging
Contact Plating
Tin
Tin
Housing Material
공급망
Country of OriginMX
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2001-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TE Connectivity51864-4
Ring Tongue Terminal 14-16AWGCopper Blue 21.44mm Tin T/R
Perma-Seal Ring Tongue Terminal for 14-16 AWG Wire, Stud Size 6 (M3.5)
Avikrimp Ring Tongue Terminal for 14 to 16 AWG Wire, Stud Size 5/16" (M8), Length 27.36mm
Avikrimp Ring Tongue Terminal for 14 to 16 AWG Wire, Stud Size 6 (M3.5), Length 22.48mm
PanduitPV14-56R-M
Panduit Pan-Term Ring Terminal; #16 - 14; 5/16" Stud; Blue; Vinyl - Funnel Entry; 1000 ct.
TE Connectivity2-34162-1
RING TONGUE TERMINAL, 16-14AWG, SIZE: M6, BLUE, INSULATED, PLASTI-GRIP SERIES
설명
Ring Terminal, #10 Stud Size, 14 AWG, 600 V, Nylon Insulated, Blue, Crimp Termination Only, 1000 PK
Ring Tongue Terminal 14-16AWG Copper Blue 21.72mm Tin Box
Terminal Ring; Insulated; 600V; No. 10; 16 to 14 AWG