Panduit PN14-6FN-M
Terminal Narrow Tongue Fork; Nylon-Insulated; 600V; 16 to 14 AWG; No. 6
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet1 페이지25년 전
X-ON
Sager Electronics
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
대체 부품
이 부품
대체 부품
Price @ 1000
Stock
4,479
Authorized Distributors
6
Gender
Pitch
Number of Positions
Number of Rows
Mount
Free Hanging
Free Hanging
Contact Plating
Tin
Tin
Housing Material
공급망
Country of OriginMX
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2001-01-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
InsulKrimp Spade Tongue Terminal for 14 to 16 AWG Wire, Stud Size 8 (M4)
PanduitPV14-6FN-M
Fork Terminal vinyl insulated funnel entry 16- 14 AWG 6 stud size narrow tongue bulk package.
TE Connectivity2-34167-1
Fork Terminal, #10 Stud Size, 14 AWG, 600 V, Vinyl Insulated, Blue
FORK TERMINAL, VINYL INSULATED, 16 - 14 AWG, #8 STUD SIZE, FUNNEL ENTRY
Terminal, Fork Tongue, #6, Blu, 14Awg Rohs Compliant: Yes |Molex 19144-0015
TE Connectivity2-321233-1
Fork Terminal, #8 Stud Size, 14 AWG, 300 V, Nylon Insulated, Blue
설명