Pancon Corporation CT156F18-2-D
Conn IDC Connector F 2 POS 3.96mm IDT RA Cable Mount Bag
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TME
Datasheet2 페이지15년 전
Electro Sonic
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
20,076
Authorized Distributors
2
Gender
Female
Female
Pitch
3.96 mm
3.9624 mm
Number of Positions
2
Number of Rows
1
Mount
Cable
Cable
Contact Plating
Tin
Tin
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2020-02-03
LTD Date2020-02-03
관련 부품
TE Connectivity3-640706-1
SL-156 Receptacle Contact, 24-18 AWG, Crimp, Bright Tin Plating, High Force
TE Connectivity3-643818-3
Conn IDC Connector F 3 POS 3.96mm IDT RA Cable Mount Bag/Box
02P Mta156 Conn Assy 26Awg Lf Rohs Compliant: Yes |Amp Te Connectivity 3-643821-2
Connector Housing, KK 396 2139 Series, Receptacle, 4 Ways, 3.96 mm, 2478 Series Contacts
HOUSING FEMALE, 5WAY; Pitch:3.96mm; Connector Type:Rectangular; No. of Ways:5; Series:2139
Connector Housing, KK 396 2139, Receptacle, 2 Ways, 3.96 mm, 2478 Series Contacts
설명
Header Connector,cable Mount,plug,2 Contacts,skt,0.156 Pitch,idc Terminal
Board Connector, 2 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.156 inch Pitch, IDC Terminal, Locking, Clear Insulator
END AND THROUGH CONNECTOR leadfree
Mas-Con Thru Connectors - 156 Series - 18 AWG