Panasonic ERJ6ENF5232V
Res Thick Film 0805 52.3K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet3 페이지9년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
JRH Electronics
Burklin Elektronik
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
관련 부품
Res Thick Film 0805 52.3K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805FR-0752K3L
Res Thick Film 0805 52.3K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-1352K3L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 52300ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 52.3K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6ENF4752V
Res Thick Film 0805 47.5K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6ENF4872V
Res Thick Film 0805 48.7K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 52.3kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res, Thick Film, 52K3, 1%, 0.125W, 0805; Resistance:52.3Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Product Range:Erj Series Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6ENF5232V
RESISTOR, THICK FILM, RES 52.3 KILOHMS, PWR-RTG 0.125 W, TOL 1%,SMT,0805,CUT TAPE
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 52.3kOhm ±100ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 52300 ½, 1 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6ENF5232V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.2 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 52.3 kOhm