Panasonic ERJ-U03F6203V
SMD Chip Resistor, 0603 [1608 Metric], 620 kohm, 75 V, Thick Film, 100 mW
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Panasonic
Datasheet3 페이지8년 전
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
5,920
Authorized Distributors
6
Resistance
620 kΩ
620 kΩ
620 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
PanasonicERJ3EKF6203V
Res Thick Film 0603 620K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 620000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 620K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-07620KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 620kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-07620KL
설명
RES THKFLM ANTI-SULFURATED 0603 620K OHM 1% SMD
ERJU03 SERIES THICK FILM RESISTOR 0603 CASE 620KOHMS 0.1W +/-100PPM/DEGC
0201 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0603 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 620KOHM
Panasonic ERJU03F6203V - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 620 Kohm, 100 Mw, - 1%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU03F6203V
RES, 620K, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 620kohm; Product Range: -; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Resistor Mounting: Surface Mount Device