Panasonic ERJ-8GEYJ914V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 910Kohm, 7 inc
데이터시트 및 문서
Panasonic
Datasheet0 페이지0년 전
Master Electronics
Burklin Elektronik
DigiKey
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.34%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
대체 부품
Price @ 1000
Stock
98,560
Authorized Distributors
6
Resistance
910 kΩ
910 kΩ
910 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 910000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 1M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 820K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 1M Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
SMD Chip Resistor, 1 MOhm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 910000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 910kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 910000 ½, 5 %, 0.25 W