Panasonic ERJ-8GEYJ821V
ERJ Series 1206 820 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet0 페이지0년 전
Datasheet6 페이지7년 전
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
3개월간의 트렌드:
-8.72%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
820 Ω
820 Ω
820 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
관련 부품
Res Thick Film 1206 820 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 820 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 820 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 750 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 750ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-07820RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 820Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Resistor;Thick Film;Res 820 Ohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 820ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 820Ohm ±200ppm/C
Panasonic ERJ8GEYJ821V - General Purpose Chip Resistors
Res, Thick Film, 820R, 5%, 0.25W, 1206, Reel; Resistance:820Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8GEYJ821V.