Panasonic ERJ-3GEYJ621V
Res Thick Film 0603 620 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet0 페이지0년 전
Datasheet6 페이지7년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
element14 APAC
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.65%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
다운로드
TraceParts
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
620 Ω
620 Ω
620 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
관련 부품
Res Thick Film 0603 620 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 620ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 620 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 560 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 560 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 680 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Avnet Japan
RES SMD 620 OHM 5% 1/10W 0603 / 620 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 620ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 620Ohm ±200ppm/C
Resistor;Thick Film;SMT;0603;1/16W;5%;Cut Tape;620ohm
Thick Film Chip Resistor, 620 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3GEYJ621V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 620 Ohm
RES, 620R, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 620ohm; Product Range: ERJ3GE Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Elem; Available until stocks are exhausted Alternative available