Panasonic ERJ-3EKF1181V
Res Thick Film 0603 1.18K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
데이터시트 및 문서
Panasonic
Datasheet3 페이지9년 전
Newark
Farnell
JRH Electronics
Burklin Elektronik
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.78%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1.18 kΩ
1.18 kΩ
1.18 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1180ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-071K18L
RC Series 0603 0.1 W 1.18 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0603 1.18K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-071K18L
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1 W, 1 %, 100 Ppm, 1240 Ohm, Surface Mount, 0603, Lead Free
TE ConnectivityCRG0603F1K2
Fixed Resistor, Thick Film, 0.1W, 1200ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
설명
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.18kOhm 0.1W 1/10W
Resistor;Thick Film;Res 1.18 Kilohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 1%;SMT;0603;Cut Tape
ERJ Series 0603 1.18 kOhm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1180ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Precision Thick Film Chip Resistor, 1180 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3EKF1181V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, THICK, 1.18K, 0.1W, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:1.18kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Packaging:Cut Tape; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound