Panasonic ERJ-2RKF6650X
Res Thick Film 0402 665 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Newark
JRH Electronics
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+6.71%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
Resistance
665 Ω
665 Ω
665 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-2RKF7150X
Res Thick Film 0402 715 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 665Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Chip Res, 0402, 1/16W 1%; 665Ohm, 100Ppm, 7 Inch Reel
Resistor;Thick Film;Res 665 Ohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 1%;SMT;0402;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 665ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 665Ohm ±100ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 665 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ2RKF6650X - General Purpose Chip Resistors
RES, 665R, 1%, 0.1W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 665ohm; Product Range: ERJ2R Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Eleme; Available until stocks are exhausted Alternative available